Korzyści płynące z korzystania z sauny na podczerwień

Comments Off on Korzyści płynące z korzystania z sauny na podczerwień

Zanim przejdziemy do korzyści, jakie daje sauna na podczerwień, przyjrzyjmy się najpierw, czym jest promieniowanie podczerwone i jakie są różnice w porównaniu z tradycyjną sauną fińską. Oprócz korzyści, zwracamy również uwagę na kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie sauny na podczerwień.

Co to jest podczerwień?

Promieniowanie podczerwone to rodzaj promieniowania elektromagnetycznego, które jest niewidoczne dla ludzkiego oka. Promieniowanie podczerwone ma większą długość fali niż światło widzialne i jest emitowane przez obiekty, które są dla nas zbyt zimne lub zbyt gorące, aby je dostrzec. Promieniowanie podczerwone jest wykorzystywane na wiele sposobów, w tym w noktowizji, termowizji i diagnostyce medycznej. Obrazowanie w podczerwieni może być wykorzystywane do celów bezpieczeństwa lub do wykrywania gorących punktów w urządzeniach elektrycznych. Może być również wykorzystywana w medycynie do tworzenia obrazów wnętrza ludzkiego ciała.

Jakie są różnice między sauną infrared a sauną fińską?

Jeśli chodzi o sauny, istnieją dwa główne rodzaje: na podczerwień i fińska. Oba oferują szereg korzyści, ale istnieją między nimi pewne istotne różnice.

W saunach fińskich, znanych również jako sauny parowe, do podgrzewania powietrza do temperatury około 80-100 stopni Celsjusza wykorzystuje się gorące kamienie.

Z kolei w sauna infrared wykorzystuje się promienniki podczerwieni, które podnoszą temperaturę powietrza do około 60-70 stopni Celsjusza. Dlatego sauny na podczerwień są zwykle chłodniejsze niż sauny fińskie. Inną ważną różnicą jest to, że sauny fińskie są zazwyczaj bardziej wilgotne niż sauny na podczerwień. Dzieje się tak, ponieważ gorące kamienie wytwarzają parę wodną, która zwiększa wilgotność powietrza. Wreszcie, chociaż oba rodzaje sauny mogą być relaksujące, niektórzy uważają, że ciepło podczerwone pomaga złagodzić ból i napięcie mięśni bardziej skutecznie niż sauna fińska.

Korzyści płynące z korzystania z sauny na podczerwień

Sauna na podczerwień to rodzaj sauny, która wykorzystuje światło podczerwone do ogrzewania ciała. W przeciwieństwie do tradycyjnej sauny, która ogrzewa powietrze wokół użytkownika, sauna na podczerwień ogrzewa bezpośrednio ciało. Sauny na podczerwień przynoszą wiele korzyści, w tym utratę wagi, detoksykację, uśmierzanie bólu i poprawę stanu zdrowia skóry.

Utrata wagi

Sauny na podczerwień mogą pomóc w spalaniu kalorii. W jednym z badań uczestnicy spalili średnio 600 kalorii w ciągu 30-minutowej sesji.

Detoksykacja

Sauny na podczerwień mogą również pomóc w detoksykacji organizmu poprzez wypocenie toksyn. Badania wykazały, że sauny na podczerwień mogą usuwać z organizmu metale ciężkie, takie jak ołów i rtęć.

Ulga w bólu

Terapia podczerwienią może również pomóc w łagodzeniu bólu poprzez zwiększenie przepływu krwi i krążenia. W jednym z badań stwierdzono, że terapia podczerwienią była skuteczna w leczeniu przewlekłego bólu szyi.

Poprawa zdrowia skóry

Wreszcie, sauny na podczerwień mogą również poprawić stan zdrowia skóry poprzez zwiększenie produkcji kolagenu i stymulację regeneracji komórek. Może to pomóc zredukować zmarszczki i poprawić ogólny wygląd skóry.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie sauny na podczerwień

Zakup sauny na podczerwień nie jest łatwym zadaniem. Kiedy sauny na podczerwień po raz pierwszy pojawiły się na rynku, okrzyknięto je rewolucyjnymi urządzeniami zdrowotnymi. I choć rzeczywiście mają one imponujące właściwości zdrowotne, przed dokonaniem zakupu warto przeprowadzić badania.

Po pierwsze, sauny na podczerwień są dostępne w różnych rozmiarach, dlatego należy wybrać taką, która jest wystarczająco duża dla naszych potrzeb. Po drugie, w saunach na podczerwień stosowane są różne rodzaje elementów grzewczych, dlatego należy upewnić się, że wybrano saunę z odpowiednim rodzajem ogrzewania, dostosowanym do potrzeb użytkownika. Po trzecie, sauny na podczerwień mają różne ustawienia temperatury, dlatego należy zdecydować, jak gorąca ma być sauna. Wreszcie, sauny na podczerwień mogą być dość drogie, więc warto się upewnić, że ma się dobrą ofertę.

Pamiętając o tych kwestiach, można mieć pewność, że znajdzie się idealną dla siebie saunę na Podczerwień. sprawdź sauna infrared SuperSauna.

June 8, 2022 |

Comments are closed.

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Skip to toolbar